Grzegorz Lewicki
Grzegorz Lewicki

Magister optometrii, jedyny polski optometrysta, który uzyskał międzynarodowe kliniczne członkostwo w College of Optometrists in Vision Development (FCOVD) w Stanach Zjednoczonych. Prezes Dobry Optometrysta Sp. z o.o. i właściciel Dobry Optometrysta Grzegorz Lewicki.
Wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego (Optometria pediatryczna, Optometria 2). Specjalizuję się w diagnostyce i terapii zezów (jawnych, ukrytych), niedowidzenia, zaburzeń wpływających na naukę (m. in. dysfunkcji akomodacji, okulomotoryki, fiksacji, konwergencji, orientacji i lokalizacji wzrokowej, przetwarzania informacji wzrokowej i percepcji wzrokowej).
Prowadzę pacjent w po urazowym uszkodzeniu mózgu (TBI). Zajmuję się zarówno dziećmi (od urodzenia), młodzieżą, jak i osobami dorosłymi.
Dobieram korekcję do okularów (w tym złożonych konstrukcji), aplikuję soczewki kontaktowe (w tym: specjalistyczne ortokeratologiczne i miniskleralne).

Ukończyłem Optykę Okularową i Optometrię na Uniwersytecie Warszawskim oraz Optometrię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Po ukończeniu studiów i odbyciu wymaganego stażu i szkoleń (m.in. Vision Therapy I, II i III - prof. W.C. Maples, neurooptometria - dr Wes DeRosier), rozpocząłem proces certyfikacji FCOVD, który po kilku latach starań ukończyłem uzyskując pozytywny wynik egzaminu pisemnego i ustnego przed komisją International Examination and Certification Board COVD. FCOVD od ponad 50 lat potwierdza najwyższy światowy poziom wiedzy w zakresie diagnostyki, optometrycznej terapii i rehabilitacji wzroku (więcej na www.covd.org).
Jestem członkiem COVD (Fellow Member) oraz Polskiego Towarzystwa Optometrii i Optyki (PTOO). Byłem Członkiem Zarządu PTOO w kadencji 2014-2016. W swojej aktywności zawodowej pracowałem dla kilku prywatnych praktyk optometrycznych oraz sieci optycznych, w tym w Wielkiej Brytanii.

We invite you to download the application
  • Download on the Google Play
  • Download on the AppStore
If you want, we can send you notifications about news on the site. All you need to do is agree to receive notifications.